Norgesmesterskap Veteran i 8-ball Pencil

Dato: 18.-19. okt 2013; Salong: Oslo Biljardsenter, Oslo, Norge; Type: NM; Mer: Se også resultater (131)
Finale Pencil
Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) 6-1 Norway Kent Halldin (Oslo) Møter  Pencil
Semifinaler Pencil
Norway Kent Halldin (Oslo) 6-3 Norway Ole Eidsheim (Bergen)    Pencil
Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) 6-3 Norway Jan Erik Gundersen (Oslo) Møter  Pencil
Kvartfinaler Pencil
Norway Kent Halldin (Oslo) 6-3 Norway Bjørn Strandhus (Asker)    Pencil
Norway Ole Eidsheim (Bergen) 6-3 Norway Roar Hvalstad (Unique) Møter  Pencil
Norway Jan Erik Gundersen (Oslo) 6-3 Norway Jan Morten Arnesen (Fredrikstad BK) Møter  Pencil
Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) 6-4 Norway Roger Lysholm (Trondheim) Møter  Pencil
8-delsfinaler Pencil
1 Norway Kent Halldin (Oslo) 6-5 Norway Jan Atle Kofoed (Oslo) Møter  Pencil
2 Norway Bjørn Strandhus (Asker) 6-3 Norway Knut Egil Michaelsen (Kongsvinger)    Pencil
3 Norway Ole Eidsheim (Bergen) 6-3 Norway Espen Saltnes (MIL) Møter  Pencil
4 Norway Roar Hvalstad (Unique) 6-5 Norway Jostein Jullum (Kongsvinger) Møter  Pencil
5 Norway Jan Erik Gundersen (Oslo) 6-0 Norway Pål Daud Fillipsveen (Oslo)    Pencil
6 Norway Jan Morten Arnesen (Fredrikstad BK) 6-1 Norway Eystein Gangfløt (Fredrikstad BK) Møter  Pencil
7 Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) 6-5 Norway Robert Farinetti (BEX) Møter  Pencil
8 Norway Roger Lysholm (Trondheim) 6-1 Norway Vidar Tom Stjernesund (Oslo) Møter  Pencil
Runde 3 Tapersiden Pencil
(Siste 24)
1 Norway Robert Farinetti (BEX) 6-0 Norway Tapani Hildonen (Vestby BK)    Pencil
2 Norway Roar Hvalstad (Unique) 6-2 Norway Robert Gelin Rysjedal (Hyllestad)    Pencil
3 Norway Eystein Gangfløt (Fredrikstad BK) 6-4 Norway Rune Espeland (Svithun)    Pencil
4 Norway Jan Atle Kofoed (Oslo) 6-2 Norway Johnny Ove Ellingsen (Svithun) Møter  Pencil
5 Norway Bjørn Strandhus (Asker) 6-2 Norway Helge Silva (MIL) Møter  Pencil
6 Norway Espen Saltnes (MIL) 6-0 Norway Egil Arne Sørensen (Oslo) Møter  Pencil
7 Norway Pål Daud Fillipsveen (Oslo) 6-3 Norway Trond-Michael Stensrød (Fredrikstad BK) Møter  Pencil
8 Norway Vidar Tom Stjernesund (Oslo) 6-4 Norway Jørgen Nilsen (BEX) Møter  Pencil
Runde C Vinnersiden Pencil
1 Norway Kent Halldin (Oslo) 6-1 Norway Johnny Ove Ellingsen (Svithun)    Pencil
2 Norway Knut Egil Michaelsen (Kongsvinger) 6-2 Norway Rune Espeland (Svithun) Møter  Pencil
3 Norway Ole Eidsheim (Bergen) 6-0 Norway Roar Hvalstad (Unique) Møter  Pencil
4 Norway Jostein Jullum (Kongsvinger) 6-3 Norway Robert Farinetti (BEX) Møter  Pencil
5 Norway Jan Erik Gundersen (Oslo) 6-5 Norway Vidar Tom Stjernesund (Oslo) Møter  Pencil
6 Norway Jan Morten Arnesen (Fredrikstad BK) 6-2 Norway Pål Daud Fillipsveen (Oslo) Møter  Pencil
7 Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) 6-4 Norway Egil Arne Sørensen (Oslo) Møter  Pencil
8 Norway Roger Lysholm (Trondheim) 6-4 Norway Helge Silva (MIL) Møter  Pencil
Runde 2 Tapersiden Pencil
(Siste 32)
1 Norway Tapani Hildonen (Vestby BK) 6-2 Norway Kyrre Storheil (Reka BK)    Pencil
2 Norway Robert Gelin Rysjedal (Hyllestad) 6-2 Norway Gjermund Flage (Hyllestad)    Pencil
3 Norway Eystein Gangfløt (Fredrikstad BK) 6-2 Norway Franck Nybo (Vestby BK)    Pencil
4 Norway Jan Atle Kofoed (Oslo) 6-4 Norway Ole Brage Hagen (Unique)    Pencil
5 Norway Bjørn Strandhus (Asker) w/o Norway Morten Børja (Oslo)    Pencil
6 Norway Espen Saltnes (MIL) 6-5 Norway Ingolf Höns (Strømmen) Møter  Pencil
7 Norway Trond-Michael Stensrød (Fredrikstad BK) 6-2 Norway Kjell Nilsen (Oslo)    Pencil
8 Norway Jørgen Nilsen (BEX) 6-1 Norway Bjørn Erik Thorsteinsen (Fredrikstad BK) Møter  Pencil
Runde 1 Tapersiden Pencil
(Siste 36)
1 Norway Kyrre Storheil (Reka BK) 6-5 Norway Tor Einar Bjerke (Svithun)    Pencil
2 Norway Ole Brage Hagen (Unique) 6-5 Norway Pål Hatteberg (Hyllestad)    Pencil
3 Norway Morten Børja (Oslo) 6-0 Norway Desak Sri Stinessen (Oslo) (d)    Pencil
4 Norway Jørgen Nilsen (BEX) 6-1 Norway Behzad Rahmanian (Strømmen)    Pencil
Runde B Vinnersiden Pencil
1 Norway Kent Halldin (Oslo) 6-4 Norway Jørgen Nilsen (BEX) Møter  Pencil
2 Norway Johnny Ove Ellingsen (Svithun) 6-4 Norway Bjørn Erik Thorsteinsen (Fredrikstad BK)    Pencil
3 Norway Knut Egil Michaelsen (Kongsvinger) 6-1 Norway Trond-Michael Stensrød (Fredrikstad BK) Møter  Pencil
4 Norway Rune Espeland (Svithun) 6-0 Norway Kjell Nilsen (Oslo)    Pencil
5 Norway Ole Eidsheim (Bergen) 6-5 Norway Espen Saltnes (MIL) Møter  Pencil
6 Norway Roar Hvalstad (Unique) 6-5 Norway Ingolf Höns (Strømmen) Møter  Pencil
7 Norway Jostein Jullum (Kongsvinger) 6-5 Norway Bjørn Strandhus (Asker) Møter  Pencil
8 Norway Robert Farinetti (BEX) 6-4 Norway Morten Børja (Oslo)    Pencil
9 Norway Vidar Tom Stjernesund (Oslo) 6-0 Norway Ole Brage Hagen (Unique)    Pencil
10 Norway Jan Erik Gundersen (Oslo) 6-5 Norway Jan Atle Kofoed (Oslo) Møter  Pencil
11 Norway Pål Daud Fillipsveen (Oslo) 6-2 Norway Eystein Gangfløt (Fredrikstad BK) Møter  Pencil
12 Norway Jan Morten Arnesen (Fredrikstad BK) 6-0 Norway Franck Nybo (Vestby BK)    Pencil
13 Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) 6-1 Norway Gjermund Flage (Hyllestad)    Pencil
14 Norway Egil Arne Sørensen (Oslo) 6-5 Norway Robert Gelin Rysjedal (Hyllestad) Møter  Pencil
15 Norway Helge Silva (MIL) 6-5 Norway Tapani Hildonen (Vestby BK)    Pencil
16 Norway Roger Lysholm (Trondheim) 6-1 Norway Kyrre Storheil (Reka BK)    Pencil
Runde A Pencil
1 Norway Kent Halldin (Oslo) 6-2 Norway Tor Einar Bjerke (Svithun)    Pencil
2 Norway Morten Børja (Oslo) 6-4 Norway Pål Hatteberg (Hyllestad) Møter  Pencil
3 Norway Ole Brage Hagen (Unique) 6-4 Norway Desak Sri Stinessen (Oslo) (d)    Pencil
4 Norway Kyrre Storheil (Reka BK) 6-4 Norway Behzad Rahmanian (Strømmen)    Pencil

Norgesmesterskap Veteran i 9-ball Pencil

Dato: 19.-20. okt 2013; Salong: Oslo Biljardsenter, Oslo, Norge; Vis på egen side; Mer: Se også resultater (68)
Finale Pencil
Norway Ole Eidsheim (Bergen) 7-5 Norway Espen Saltnes (MIL) Møter  Pencil
Semifinaler Pencil
Norway Espen Saltnes (MIL) 7-3 Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) Møter  Pencil
Norway Ole Eidsheim (Bergen) 7-5 Norway Roger Lysholm (Trondheim)    Pencil
Kvartfinaler Pencil
Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) 7-1 Norway Helge Silva (MIL) Møter  Pencil
Norway Espen Saltnes (MIL) 7-1 Norway Jørgen Nilsen (BEX) Møter  Pencil
Norway Ole Eidsheim (Bergen) 7-6 Norway Jan Erik Gundersen (Oslo)    Pencil
Norway Roger Lysholm (Trondheim) 7-5 Norway Kent Halldin (Oslo) Møter  Pencil
8-delsfinaler Pencil
(Siste 16)
1 Norway Helge Silva (MIL) 7-3 Norway Egil Arne Sørensen (Oslo)    Pencil
2 Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) 7-1 Norway Rune Espeland (Svithun) Møter  Pencil
3 Norway Espen Saltnes (MIL) 7-3 Norway Larry Skogheim (Asker) Møter  Pencil
4 Norway Jørgen Nilsen (BEX) 7-1 Norway Robert Farinetti (BEX) Møter  Pencil
5 Norway Ole Eidsheim (Bergen) 7-0 Norway Vidar Tom Stjernesund (Oslo)    Pencil
6 Norway Jan Erik Gundersen (Oslo) 7-6 Norway Jan Morten Arnesen (Fredrikstad BK) Møter  Pencil
7 Norway Kent Halldin (Oslo) 7-1 Norway Knut Egil Michaelsen (Kongsvinger) Møter  Pencil
8 Norway Roger Lysholm (Trondheim) 7-3 Norway Pål Daud Fillipsveen (Oslo) Møter  Pencil
Runde 3 Tapersiden Pencil
(Siste 24)
1 Norway Ole Eidsheim (Bergen) 7-3 Norway Robert Gelin Rysjedal (Hyllestad) Møter  Pencil
2 Norway Egil Arne Sørensen (Oslo) 7-6 Norway Morten Børja (Oslo)    Pencil
3 Norway Knut Egil Michaelsen (Kongsvinger) 7-1 Norway Kjell Nilsen (Oslo)    Pencil
4 Norway Jørgen Nilsen (BEX) 7-1 Norway Johnny Ove Ellingsen (Svithun)    Pencil
5 Norway Jan Erik Gundersen (Oslo) 7-0 Norway Jan Atle Kofoed (Oslo) Møter  Pencil
6 Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) 7-6 Norway Ingolf Höns (Strømmen)    Pencil
7 Norway Pål Daud Fillipsveen (Oslo) 7-2 Norway Martin Asphaug (Asker) Møter  Pencil
8 Norway Larry Skogheim (Asker) 7-5 Norway Frank Hjeldnes (Oslo) Møter  Pencil
Runde C Vinnersiden Pencil
1 Norway Helge Silva (MIL) 7-5 Norway Jørgen Nilsen (BEX) Møter  Pencil
2 Norway Rune Espeland (Svithun) 7-5 Norway Knut Egil Michaelsen (Kongsvinger) Møter  Pencil
3 Norway Espen Saltnes (MIL) 7-6 Norway Morten Børja (Oslo)    Pencil
4 Norway Robert Farinetti (BEX) 7-5 Norway Ole Eidsheim (Bergen) Møter  Pencil
5 Norway Vidar Tom Stjernesund (Oslo) 7-6 Norway Frank Hjeldnes (Oslo)    Pencil
6 Norway Jan Morten Arnesen (Fredrikstad BK) 7-3 Norway Pål Daud Fillipsveen (Oslo) Møter  Pencil
7 Norway Kent Halldin (Oslo) 7-6 Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) Møter  Pencil
8 Norway Roger Lysholm (Trondheim) 7-6 Norway Jan Atle Kofoed (Oslo) Møter  Pencil
Runde 2 Tapersiden Pencil
(Siste 32)
1 Norway Robert Gelin Rysjedal (Hyllestad) 7-5 Norway Franck Nybo (Vestby BK)    Pencil
2 Norway Egil Arne Sørensen (Oslo) w/o Norway Roy Karlsen (Asker)    Pencil
3 Norway Kjell Nilsen (Oslo) 7-5 Norway Tor Einar Bjerke (Svithun)    Pencil
4 Norway Johnny Ove Ellingsen (Svithun) 7-2 Norway Desak Sri Stinessen (Oslo) (d) Møter  Pencil
5 Norway Jan Erik Gundersen (Oslo) 7-2 Norway Bjørn Strandhus (Asker) Møter  Pencil
6 Norway Ingolf Höns (Strømmen) 7-5 Norway Roar Hvalstad (Unique) Møter  Pencil
7 Norway Martin Asphaug (Asker) 7-5 Norway Kyrre Storheil (Reka BK)    Pencil
8 Norway Larry Skogheim (Asker) 7-4 Norway BArild Sørum (Vestby BK)    Pencil
Runde 1 Tapersiden Pencil
(Siste 39)
1 Norway Robert Gelin Rysjedal (Hyllestad) 7-3 Norway Jostein Jullum (Kongsvinger) Møter  Pencil
2 Norway Tor Einar Bjerke (Svithun) 7-4 Norway Eystein Gangfløt (Fredrikstad BK)    Pencil
3 Norway Johnny Ove Ellingsen (Svithun) 7-4 Norway Gjermund Flage (Hyllestad)    Pencil
4 Norway Jan Erik Gundersen (Oslo) 7-1 Norway Pål Hatteberg (Hyllestad)    Pencil
5 Norway Ingolf Höns (Strømmen) 7-3 Norway Tapani Hildonen (Vestby BK)    Pencil
6 Norway Behzad Rahmanian (Strømmen) scr Norway Martin Asphaug (Asker)    Pencil
7 Norway BArild Sørum (Vestby BK) 7-4 Norway Bjørn Erik Thorsteinsen (Fredrikstad BK)    Pencil
Runde B Vinnersiden Pencil
1 Norway Jørgen Nilsen (BEX) 7-3 Norway BArild Sørum (Vestby BK) Møter  Pencil
2 Norway Helge Silva (MIL) 7-2 Norway Larry Skogheim (Asker)    Pencil
3 Norway Knut Egil Michaelsen (Kongsvinger) 7-1 Norway Kyrre Storheil (Reka BK)    Pencil
4 Norway Rune Espeland (Svithun) 7-6 Norway Martin Asphaug (Asker)    Pencil
5 Norway Espen Saltnes (MIL) 7-3 Norway Ingolf Höns (Strømmen) Møter  Pencil
6 Norway Morten Børja (Oslo) 7-2 Norway Roar Hvalstad (Unique) Møter  Pencil
7 Norway Ole Eidsheim (Bergen) 7-2 Norway Bjørn Strandhus (Asker)    Pencil
8 Norway Robert Farinetti (BEX) 7-6 Norway Jan Erik Gundersen (Oslo) Møter  Pencil
9 Norway Vidar Tom Stjernesund (Oslo) 7-6 Norway Gjermund Flage (Hyllestad)    Pencil
10 Norway Frank Hjeldnes (Oslo) 7-2 Norway Desak Sri Stinessen (Oslo) (d)    Pencil
11 Norway Pål Daud Fillipsveen (Oslo) 7-1 Norway Kjell Nilsen (Oslo)    Pencil
12 Norway Jan Morten Arnesen (Fredrikstad BK) 7-4 Norway Eystein Gangfløt (Fredrikstad BK) Møter  Pencil
13 Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) 7-3 Norway Roy Karlsen (Asker)    Pencil
14 Norway Kent Halldin (Oslo) 7-1 Norway Egil Arne Sørensen (Oslo) Møter  Pencil
15 Norway Jan Atle Kofoed (Oslo) 7-4 Norway Franck Nybo (Vestby BK)    Pencil
16 Norway Roger Lysholm (Trondheim) 7-4 Norway Robert Gelin Rysjedal (Hyllestad) Møter  Pencil
Runde A Pencil
1 Norway BArild Sørum (Vestby BK) 7-2 Norway Jostein Jullum (Kongsvinger) Møter  Pencil
2 Norway Ingolf Höns (Strømmen) 7-6 Norway Tor Einar Bjerke (Svithun)    Pencil
3 Norway Jan Erik Gundersen (Oslo) 7-4 Norway Johnny Ove Ellingsen (Svithun)    Pencil
4 Norway Gjermund Flage (Hyllestad) 7-3 Norway Pål Hatteberg (Hyllestad) Møter  Pencil
5 Norway Eystein Gangfløt (Fredrikstad BK) 7-3 Norway Tapani Hildonen (Vestby BK)    Pencil
6 Norway Roy Karlsen (Asker) w/o Norway Behzad Rahmanian (Strømmen) Møter  Pencil
7 Norway Robert Gelin Rysjedal (Hyllestad) 7-4 Norway Bjørn Erik Thorsteinsen (Fredrikstad BK)    Pencil