NM 9-Ball Pencil

Dato: 21.-23. nov 2014; Salong: Oslo Biljardsenter, Oslo, Norge; Type: NM; Mer: Se alle opptakene fra turneringen på YouTube. Se også resultater (147)
Finale Pencil
Norway Vegar Kristiansen (Stoppball) 9-6 Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) Møter  Pencil
Semifinaler Pencil
Norway Vegar Kristiansen (Stoppball) 9-8 Norway Ronny Oldervik (Stoppball) Møter  Pencil
Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 9-7 Norway Mats Brujordet Schjetne (Ask BC) Møter  Pencil
Kvartfinaler Pencil
Norway Vegar Kristiansen (Stoppball) 9-5 Norway Robert Grønlie (Trondheim) Møter  Pencil
Norway Ronny Oldervik (Stoppball) 9-3 Norway Joakim Haugen (Oslo) Møter  Pencil
Norway Mats Brujordet Schjetne (Ask BC) 9-5 Norway Espen Saltnes (MIL) Møter  Pencil
Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 9-3 Norway Kent Halldin (Oslo) Møter  Pencil
8-delsfinaler Pencil
1 Norway Vegar Kristiansen (Stoppball) 9-6 Norway Erik Gårdelöf (Oslo) Møter  Pencil
2 Norway Robert Grønlie (Trondheim) 9-5 Norway Emil Bjørkmann (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
3 Norway Joakim Haugen (Oslo) 9-3 Norway Robert Farinetti (BEX) Møter  Pencil
4 Norway Ronny Oldervik (Stoppball) 9-1 Norway Martin Rottem Dahle (Stoppball) Møter  Pencil
5 Norway Espen Saltnes (MIL) 9-5 Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) Møter  Pencil
6 Norway Mats Brujordet Schjetne (Ask BC) 9-2 Norway Steffen Wolff (Hyllestad) Møter  Pencil
7 Norway Kent Halldin (Oslo) 9-2 Norway Audun Risan Heimsjø (Ask BC) Møter  Pencil
8 Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 9-2 Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss) Møter  Pencil
16-delsfinaler Pencil
(Siste 32)
------------------------------------Trekkes inn fra Runde 3 Tapersiden
1 Norway Vegar Kristiansen (Stoppball) 9-2 Norway Bjørnar Tveraas (Steinkjer) Møter  Pencil
2 Norway Erik Gårdelöf (Oslo) 9-4 Norway Thomas Aleksander Fjæran (Oslo) Møter  Pencil
3 Norway Robert Grønlie (Trondheim) 9-6 Norway Roger Lysholm (Trondheim) Møter  Pencil
4 Norway Emil Bjørkmann (Gjøvik/Raufoss) 9-2 Norway Christian Johannessen (Oslo) Møter  Pencil
5 Norway Joakim Haugen (Oslo) 9-1 Norway Jan Morten Arnesen (Fredrikstad BK)    Pencil
6 Norway Robert Farinetti (BEX) 9-1 Norway Eirik Riisnæs (Oslo)    Pencil
7 Norway Martin Rottem Dahle (Stoppball) 9-8 Norway Dag-Jøran Aralden (Hyllestad) Møter  Pencil
8 Norway Ronny Oldervik (Stoppball) 9-4 Norway Knut Egil Michaelsen (Kongsvinger)    Pencil
9 Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) 9-8 Norway Roger Rasmussen (Oslo) Møter  Pencil
10 Norway Espen Saltnes (MIL) 9-5 Norway Jørgen Nilsen (BEX) Møter  Pencil
11 Norway Steffen Wolff (Hyllestad) 9-1 Norway Jonas Sanchez Gangfløt (Fredrikstad BK) Møter  Pencil
12 Norway Mats Brujordet Schjetne (Ask BC) 9-2 Norway Vegar Lind (Stoppball) Møter  Pencil
13 Norway Audun Risan Heimsjø (Ask BC) 9-4 Norway Navid Eslah (BEX)    Pencil
14 Norway Kent Halldin (Oslo) 9-3 Norway Jan Erik Gundersen (Oslo) Møter  Pencil
15 Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss) 9-7 Norway Jostein Jullum (Kongsvinger) Møter  Pencil
16 Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 9-8 Norway Tommy Wolff (Hyllestad) Møter  Pencil
Runde 3 Tapersiden Pencil
(Siste 48)
1 Norway Robert Farinetti (BEX) 9-6 Norway Frank Hjeldnes (Oslo) Møter  Pencil
2 Norway Knut Egil Michaelsen (Kongsvinger) 9-8 Norway Petter Jespersen (Bergen)    Pencil
3 Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) 9-6 Norway Even Wærnes (Stoppball) Møter  Pencil
4 Norway Navid Eslah (BEX) 9-4 Norway Jan Thomassen (Oslo Biljard 1)    Pencil
5 Norway Vegar Lind (Stoppball) 9-6 Norway Askild Sjøeng Hansen (Unique) Møter  Pencil
6 Norway Dag-Jøran Aralden (Hyllestad) 9-8 Norway Knut Inge Røstvold (Trondheim) Møter  Pencil
7 Norway Jonas Sanchez Gangfløt (Fredrikstad BK) 9-7 Norway BArild Sørum (Vestby BK)    Pencil
8 Norway Emil Bjørkmann (Gjøvik/Raufoss) 9-5 Norway Håkon Walland (Oslo)    Pencil
9 Norway Robert Grønlie (Trondheim) 9-6 Norway Roy Karlsen (Asker) Møter  Pencil
10 Norway Erik Gårdelöf (Oslo) 9-4 Norway Olav Skrudland (Svithun) Møter  Pencil
11 Norway Jørgen Nilsen (BEX) 9-1 Norway Hasan Emre Vural (Oslo) Møter  Pencil
12 Norway Jostein Jullum (Kongsvinger) 9-7 England Mark McGauley (Oslo)    Pencil
13 Norway Bjørnar Tveraas (Steinkjer) 9-5 Norway Pål Daud Fillipsveen (Oslo)    Pencil
14 Norway Jan Morten Arnesen (Fredrikstad BK) 9-6 Norway Pål Hatteberg (Hyllestad) Møter  Pencil
15 Norway Tommy Wolff (Hyllestad) 9-3 Norway Henrik Hagen (Kongsvinger) Møter  Pencil
16 Norway Jan Erik Gundersen (Oslo) 9-4 Norway Ingolf Höns (Strømmen)    Pencil
Runde C Vinnersiden Pencil
1 Norway Vegar Kristiansen (Stoppball) 9-3 Norway Håkon Walland (Oslo)    Pencil
2 Norway Thomas Aleksander Fjæran (Oslo) 9-6 Norway BArild Sørum (Vestby BK)    Pencil
3 Norway Roger Lysholm (Trondheim) 9-5 Norway Dag-Jøran Aralden (Hyllestad) Møter  Pencil
4 Norway Christian Johannessen (Oslo) 9-3 Norway Vegar Lind (Stoppball) Møter  Pencil
5 Norway Joakim Haugen (Oslo) 9-8 Norway Navid Eslah (BEX)    Pencil
6 Norway Eirik Riisnæs (Oslo) 9-7 Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) Møter  Pencil
7 Norway Martin Rottem Dahle (Stoppball) 9-5 Norway Knut Egil Michaelsen (Kongsvinger)    Pencil
8 Norway Ronny Oldervik (Stoppball) 9-3 Norway Robert Farinetti (BEX) Møter  Pencil
9 Norway Roger Rasmussen (Oslo) 9-2 Norway Ingolf Höns (Strømmen)    Pencil
10 Norway Espen Saltnes (MIL) 9-3 Norway Tommy Wolff (Hyllestad) Møter  Pencil
11 Norway Steffen Wolff (Hyllestad) 9-5 Norway Pål Hatteberg (Hyllestad) Møter  Pencil
12 Norway Mats Brujordet Schjetne (Ask BC) 9-3 Norway Bjørnar Tveraas (Steinkjer)    Pencil
13 Norway Audun Risan Heimsjø (Ask BC) 9-8 England Mark McGauley (Oslo) Møter  Pencil
14 Norway Kent Halldin (Oslo) 9-2 Norway Hasan Emre Vural (Oslo)    Pencil
15 Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss) 9-8 Norway Erik Gårdelöf (Oslo) Møter  Pencil
16 Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 9-0 Norway Roy Karlsen (Asker) Møter  Pencil
Runde 2 Tapersiden Pencil
(Siste 64)
1 Norway Frank Hjeldnes (Oslo) 7-4 Norway Espen Eriksen (Trondheim)    Pencil
2 Norway Petter Jespersen (Bergen) 7-4 Norway Jan Atle Kofoed (Oslo)    Pencil
3 Norway Even Wærnes (Stoppball) 7-5 Norway Espen M Andersen (Trondheim) Møter  Pencil
4 Norway Jan Thomassen (Oslo Biljard 1) 7-2 Norway Jason Hansen (Svithun)    Pencil
5 Norway Askild Sjøeng Hansen (Unique) 7-5 Norway Sajid Raheem (BEX) Møter  Pencil
6 Norway Knut Inge Røstvold (Trondheim) 7-0 Norway Nedzat Cimilji (Oslo Biljard 1)    Pencil
7 Norway Jonas Sanchez Gangfløt (Fredrikstad BK) 7-0 Norway Larry Skogheim (Asker)    Pencil
8 Norway Emil Bjørkmann (Gjøvik/Raufoss) 7-3 Norway Martin Asphaug (Asker) Møter  Pencil
9 Norway Robert Grønlie (Trondheim) 7-1 Norway Kristoffer Lindblad (Oslo Biljard 1)    Pencil
10 Norway Olav Skrudland (Svithun) 7-5 Norway Øyvind Jensen (TSI)    Pencil
11 Norway Jørgen Nilsen (BEX) 7-0 Norway Ine Helvik (Svithun) (d) Møter  Pencil
12 Norway Jostein Jullum (Kongsvinger) 7-2 Norway Kjersti Maageng Nordås (Oslo) (d)    Pencil
13 Norway Pål Daud Fillipsveen (Oslo) 7-4 Norway Desak Sri Stinessen (Oslo) (d) Møter  Pencil
14 Norway Jan Morten Arnesen (Fredrikstad BK) 7-1 Norway Thomas Pedersen (Oslo Biljard 1)    Pencil
15 Norway Henrik Hagen (Kongsvinger) 7-2 Norway Egil Arne Sørensen (Oslo) Møter  Pencil
16 Norway Jan Erik Gundersen (Oslo) 7-1 Norway Øzgür Simsek (Oslo)    Pencil
Runde 1 Tapersiden Pencil
(Siste 83)
1 Norway Frank Hjeldnes (Oslo) 7-4 Norway Emil Braserud (Kongsvinger)    Pencil
2 Norway Espen Eriksen (Trondheim) w/o Ingen spiller    Pencil
3 Norway Jan Atle Kofoed (Oslo) 7-5 Norway Kendall Onstad (Oslo) (d)    Pencil
4 Norway Petter Jespersen (Bergen) 7-0 Norway Arnhild Eiken (Hyllestad) (d)    Pencil
5 Norway Espen M Andersen (Trondheim) 7-0 Norway Kent Hansen (Oslo)    Pencil
6 Norway Even Wærnes (Stoppball) w/o Ingen spiller    Pencil
7 Norway Jason Hansen (Svithun) w/o Ingen spiller    Pencil
8 Norway Jan Thomassen (Oslo Biljard 1) 7-3 Norway Ole Brage Hagen (Unique)    Pencil
9 Norway Sajid Raheem (BEX) 7-5 Norway Geir Tollefsrud (Gjøvik/Raufoss)    Pencil
10 Norway Askild Sjøeng Hansen (Unique) w/o Ingen spiller    Pencil
11 Ingen spiller scr Norway Nedzat Cimilji (Oslo Biljard 1)    Pencil
12 Norway Knut Inge Røstvold (Trondheim) 7-5 Norway Bjørn Johan L'orange (Oslo) Møter  Pencil
13 Norway Jonas Sanchez Gangfløt (Fredrikstad BK) 7-4 Norway Robin K. Nathan (Unique) Møter  Pencil
14 Norway Larry Skogheim (Asker) w/o Ingen spiller    Pencil
15 Norway Martin Asphaug (Asker) w/o Ingen spiller    Pencil
16 Norway Emil Bjørkmann (Gjøvik/Raufoss) 7-2 Norway Mona Kleveland (Trondheim) (d)    Pencil
17 Norway Kristoffer Lindblad (Oslo Biljard 1) 7-4 Norway Franck Nybo (Vestby BK)    Pencil
18 Norway Robert Grønlie (Trondheim) w/o Ingen spiller    Pencil
19 Norway Olav Skrudland (Svithun) w/o Ingen spiller    Pencil
20 Norway Øyvind Jensen (TSI) 7-6 Norway Philip Gangfløt (Fredrikstad BK)    Pencil
21 Norway Jørgen Nilsen (BEX) 7-2 Norway Hans Kristian Hansen (Vestby BK) Møter  Pencil
22 Norway Ine Helvik (Svithun) (d) w/o Ingen spiller    Pencil
23 Norway Kjersti Maageng Nordås (Oslo) (d) w/o Ingen spiller    Pencil
24 Norway Jostein Jullum (Kongsvinger) 7-5 Norway Lars Harby (Oslo Biljard 1)    Pencil
25 Norway Pål Daud Fillipsveen (Oslo) 7-3 Norway Aria Senemar (Oslo)    Pencil
26 Norway Desak Sri Stinessen (Oslo) (d) w/o Ingen spiller    Pencil
27 Norway Thomas Pedersen (Oslo Biljard 1) w/o Ingen spiller    Pencil
28 Norway Jan Morten Arnesen (Fredrikstad BK) 7-6 Norway Bjørn Bratteberg (Oslo) Møter  Pencil
29 Norway Egil Arne Sørensen (Oslo) 7-0 Norway Christian Hansen (Unique)    Pencil
30 Norway Henrik Hagen (Kongsvinger) 7-1 Norway Kent Roger Samuelsen (Unique)    Pencil
31 Norway Øzgür Simsek (Oslo) w/o Ingen spiller    Pencil
32 Norway Jan Erik Gundersen (Oslo) 7-5 Norway Jon Andersen Eide (Kongsvinger)    Pencil
Runde B Vinnersiden Pencil
1 Norway Vegar Kristiansen (Stoppball) 9-5 Norway Jan Erik Gundersen (Oslo) Møter  Pencil
2 Norway Håkon Walland (Oslo) 9-4 Norway Øzgür Simsek (Oslo)    Pencil
3 Norway BArild Sørum (Vestby BK) 9-8 Norway Henrik Hagen (Kongsvinger)    Pencil
4 Norway Thomas Aleksander Fjæran (Oslo) 9-6 Norway Egil Arne Sørensen (Oslo) Møter  Pencil
5 Norway Roger Lysholm (Trondheim) 9-3 Norway Jan Morten Arnesen (Fredrikstad BK) Møter  Pencil
6 Norway Dag-Jøran Aralden (Hyllestad) 9-6 Norway Thomas Pedersen (Oslo Biljard 1)    Pencil
7 Norway Vegar Lind (Stoppball) 9-3 Norway Desak Sri Stinessen (Oslo) (d)    Pencil
8 Norway Christian Johannessen (Oslo) 9-4 Norway Pål Daud Fillipsveen (Oslo)    Pencil
9 Norway Joakim Haugen (Oslo) 9-2 Norway Jostein Jullum (Kongsvinger)    Pencil
10 Norway Navid Eslah (BEX) 9-2 Norway Kjersti Maageng Nordås (Oslo) (d)    Pencil
11 Norway Eirik Riisnæs (Oslo) 9-1 Norway Ine Helvik (Svithun) (d) Møter  Pencil
12 Norway Tom Bjerke (Gjøvik/Raufoss) 9-1 Norway Jørgen Nilsen (BEX) Møter  Pencil
13 Norway Martin Rottem Dahle (Stoppball) 9-5 Norway Philip Gangfløt (Fredrikstad BK)    Pencil
14 Norway Knut Egil Michaelsen (Kongsvinger) 9-1 Norway Olav Skrudland (Svithun) Møter  Pencil
15 Norway Robert Farinetti (BEX) 9-4 Norway Robert Grønlie (Trondheim) Møter  Pencil
16 Norway Ronny Oldervik (Stoppball) 9-0 Norway Franck Nybo (Vestby BK)    Pencil
17 Norway Roger Rasmussen (Oslo) 9-7 Norway Emil Bjørkmann (Gjøvik/Raufoss) Møter  Pencil
18 Norway Ingolf Höns (Strømmen) 9-6 Norway Martin Asphaug (Asker)    Pencil
19 Norway Espen Saltnes (MIL) 9-3 Norway Larry Skogheim (Asker) Møter  Pencil
20 Norway Tommy Wolff (Hyllestad) 9-3 Norway Jonas Sanchez Gangfløt (Fredrikstad BK)    Pencil
21 Norway Steffen Wolff (Hyllestad) 9-3 Norway Knut Inge Røstvold (Trondheim)    Pencil
22 Norway Pål Hatteberg (Hyllestad) 9-8 Norway Nedzat Cimilji (Oslo Biljard 1)    Pencil
23 Norway Bjørnar Tveraas (Steinkjer) 9-2 Norway Askild Sjøeng Hansen (Unique) Møter  Pencil
24 Norway Mats Brujordet Schjetne (Ask BC) 9-4 Norway Sajid Raheem (BEX) Møter  Pencil
25 Norway Audun Risan Heimsjø (Ask BC) 9-6 Norway Ole Brage Hagen (Unique)    Pencil
26 England Mark McGauley (Oslo) 9-2 Norway Jason Hansen (Svithun)    Pencil
27 Norway Hasan Emre Vural (Oslo) 9-8 Norway Even Wærnes (Stoppball)    Pencil
28 Norway Kent Halldin (Oslo) 9-7 Norway Espen M Andersen (Trondheim)    Pencil
29 Norway Erik Gårdelöf (Oslo) 9-0 Norway Petter Jespersen (Bergen)    Pencil
30 Norway Jan Kjetil Nordrum (Gjøvik/Raufoss) 9-4 Norway Jan Atle Kofoed (Oslo)    Pencil
31 Norway Roy Karlsen (Asker) 9-6 Norway Espen Eriksen (Trondheim) Møter  Pencil
32 Norway Kristoffer Mindrebøe (Oslo) 9-8 Norway Emil Braserud (Kongsvinger) Møter  Pencil
Runde A Pencil
1 Norway Jan Erik Gundersen (Oslo) 9-4 Norway Frank Hjeldnes (Oslo) Møter  Pencil
2 Norway Øzgür Simsek (Oslo) w/o Ingen spiller    Pencil
3 Norway BArild Sørum (Vestby BK) 9-6 Norway Kendall Onstad (Oslo) (d) Møter  Pencil
4 Norway Thomas Aleksander Fjæran (Oslo) 9-0 Norway Arnhild Eiken (Hyllestad) (d) Møter  Pencil
5 Norway Jan Morten Arnesen (Fredrikstad BK) 9-5 Norway Kent Hansen (Oslo) Møter  Pencil
6 Norway Thomas Pedersen (Oslo Biljard 1) w/o Ingen spiller    Pencil
7 Norway Desak Sri Stinessen (Oslo) (d) w/o Ingen spiller    Pencil
8 Norway Pål Daud Fillipsveen (Oslo) 9-3 Norway Jan Thomassen (Oslo Biljard 1) Møter  Pencil
9 Norway Jostein Jullum (Kongsvinger) 9-6 Norway Geir Tollefsrud (Gjøvik/Raufoss) Møter  Pencil
10 Norway Kjersti Maageng Nordås (Oslo) (d) w/o Ingen spiller    Pencil
11 Norway Eirik Riisnæs (Oslo) w/o Ingen spiller    Pencil
12 Norway Jørgen Nilsen (BEX) 9-6 Norway Bjørn Johan L'orange (Oslo) Møter  Pencil
13 Norway Philip Gangfløt (Fredrikstad BK) 9-8 Norway Robin K. Nathan (Unique) Møter  Pencil
14 Norway Knut Egil Michaelsen (Kongsvinger) w/o Ingen spiller    Pencil
15 Norway Robert Farinetti (BEX) w/o Ingen spiller    Pencil
16 Norway Franck Nybo (Vestby BK) 9-6 Norway Mona Kleveland (Trondheim) (d) Møter  Pencil
17 Norway Emil Bjørkmann (Gjøvik/Raufoss) 9-7 Norway Kristoffer Lindblad (Oslo Biljard 1) Møter  Pencil
18 Norway Martin Asphaug (Asker) w/o Ingen spiller    Pencil
19 Norway Larry Skogheim (Asker) w/o Ingen spiller    Pencil
20 Norway Jonas Sanchez Gangfløt (Fredrikstad BK) 9-6 Norway Øyvind Jensen (TSI) Møter  Pencil
21 Norway Knut Inge Røstvold (Trondheim) 9-1 Norway Hans Kristian Hansen (Vestby BK) Møter  Pencil
22 Norway Nedzat Cimilji (Oslo Biljard 1) w/o Ingen spiller    Pencil
23 Norway Bjørnar Tveraas (Steinkjer) w/o Ingen spiller    Pencil
24 Norway Sajid Raheem (BEX) 9-8 Norway Lars Harby (Oslo Biljard 1) Møter  Pencil
25 Norway Ole Brage Hagen (Unique) 9-2 Norway Aria Senemar (Oslo) Møter  Pencil
26 England Mark McGauley (Oslo) w/o Ingen spiller    Pencil
27 Norway Hasan Emre Vural (Oslo) w/o Ingen spiller    Pencil
28 Norway Kent Halldin (Oslo) 9-7 Norway Bjørn Bratteberg (Oslo) Møter  Pencil
29 Norway Petter Jespersen (Bergen) 9-4 Norway Christian Hansen (Unique) Møter  Pencil
30 Norway Jan Atle Kofoed (Oslo) 9-7 Norway Kent Roger Samuelsen (Unique) Møter  Pencil
31 Norway Espen Eriksen (Trondheim) w/o Ingen spiller    Pencil
32 Norway Emil Braserud (Kongsvinger) 9-4 Norway Jon Andersen Eide (Kongsvinger) Møter  Pencil